Aktualności

 • Usuwanie przebarwień

  Przebarwienia są to ciemniejsze plamy na skórze spowodowane zwiększoną liczbą melanocytów jak również zwiększoną liczbą melaniny. Dzielimy je na naskórkowe, skórne oraz mieszane. Do naskórkowyh należą piegi, melasmy, plamy soczewicowate oraz przebarwienia pozapalne. Piegi to liczne drobne nieregularne, jasno lub ciemnobrązowe plamki powstające pod wpływem światła słoneczneg, dlatego wystepują głównie na twarzy i kończynach górnych. Powstawanie piegów jest uwarunkowane genetycznie. Melasma jest jednym z najczęstszych przebarwień występujących pzede wszytskim u kobiet. Pojawiają się zazwyczaj po 30 roku życia. Są to przebarwienia nieregularne, w postaci ostro ograniczonych brązowych plam umiejscowionych na twarzy (czoło, policzki, wargi górne). Najczęściej pojawiają się w czasie ciąży, podczas stosowania hormonalnych środków antykoncepcyjnych oraz u osób z zaburzeniami endokrynologicznymi (nadczynność tarczycy, choroby jajników). Plamy soczewicowate są to okroągłe lub owalne, nieco wypukłe i wyraźnie oddzielone od zdrowej skóry, niewielkie plamki. Tworzą się w miejscach nieosłoniętych przed słońcem i solarium. Pojawiają się między 30 a 50 rokiem życia. Przebarwienia pozapalne mogą wystąpić w miejscach gdzie wcześniej występowały zmiany trądzikowe, oparzenia słoneczne, urazy lub uczulenia. Przebarwienia skórne charakteryzują się melaniną zlokalizowaną w makrofagach okołonaczyniowych w warstwie brodawkowej. Natomiast przebarwienia mieszane mają cechy przebarwień naskórkowych oraz skórnych. Rodzaj przebarwieni możemy określić oglądając skórę lampą Wooda. Przyczyny ich powastawania są różne. Pod wpływem promieniowania słonecznego dochodzi do pojawiania się przebarwień o podłożu hormonalnym (choroby wątroby, niedoczynność nadnerczt, nadczynność tarczycy). Natomiast działanie substancji fitotoksycznych lub fotoalergizujących znajdujących się w lekach, kosmetykach, mydłach, także mogą powodować powstawanie przebarwień. Podstawą ich leczenia jest skuteczna ochorna przeciwsłonczna. Obejmuje ona ograniczenie ekspozycji na promieniwoanie słoneczne w godzinach popołudniowych, stosowanie zewnętrznych preparatów chroniących przed UVB i UVA.           

   Jak je leczyć? Lecznie miejscowe polegające na stosowaniu miejscowo Hydrokwasów lub Hydrochinionu w stężeniu 2%, który usuwa oraz rozjaśnia plamy soczewicowate, piegi, ostudy i przebarwienia pozapalne. Pochodne witaminy A mają siłę zbliżoną do Hydrochinionu natomiast musza być stosowane dłużej. Kwas kojowy i kwas azelainowy mają słabą moc działania. Zabiegi laserowe gdzie światło lasera wybiórczo pochłaniane jest melaninę, podgrzewa komórki zawierające barwnik powodując ich niszczenie. Najlepsze efekty uzyskuje się stosując lasery Nd:Yag, rubinowe oraz źródła światła IPL w leczeniu piegów, plam soczewicowatych, przebarwionych bodawek łojookowych, a także przebarwień polekowych.

  więcej

 • Badanie znamion - Dermatoskopia

  Metoda polegająca na oglądaniu zmian skórnych w dziesięciokrotnym powiększeniu za pomocą dermatoskopu. Badanie jest całkowicie bezinwazyjne oraz bezbolesne. Dermatoskopia stosowana jest do oceny zmian melanocytowych i czerniaków złośliwych jak również do diagnostyki takich zmian jak naczyniaki, angiokeratoma, barwnikowe nowotwory podstawnokomórkowe czy brodawki łojotokowe. Badania znamion powinno sie dokonywać minimum raz do roku, a w razie wątpliwości częściej.

 • Usuwanie rozstępów

  Rozstępy są częstym problemem estetycznym. W odróżnieniu od cellulitu, jest to problem dotykający obu płci. Powstają one na poziomie skóry właściwej, a ich pojawienie się związne jest z upośledzeniem fibroblastów. Ich nieprawidłowe funkcjonowanie powoduje zaburzenia w produkcji dwóch podstawowych białek strukturalnych (kolagenu i elastyny),przez co skóra traci swoją elastyczność i sprężystość. Występują dwie fazy tworzenia się rozstępów. Faza I jest to faza zapalna. W tym okresie rozstępy mają kolor czerowny, czerwono-winny lub czerwono-niebieski i są równolegle ułożone. Ważne jest to, że w tej fazie najłatwiej się ich pozbyć. W fazie II czyli zanikowej rozstępy tracą swoje czerwone zabarwienie, rozjaśniają sie i zmniejszają. Następuje tutaj pozorna regeneracja, leczenie poprawia stan skóry, ale nie jest możliwe już ich całkowite usunięcie. Trzeba pamietać, że całkowite leczenie rozstępów jest procesem trudnym, oraz długotrwałym. W naszej klinice do usuwania rozstępów wykorzystujemy różnego rodzaju peelingi, ICOONE laser, oxyedndodermie, mezoterapie, oraz laser frakcyjny CO2. Stosujemy również skojarzone metody leczenia.

 • Usuwanie blizn potrądzikowych

  Blizny trądzikowe są bardzo różnorodne, a ich powstawanie jest największym zmartwieniem pacjentów. Niestety nie ma możliwości przewidzenia u którego pacjenta rozwiną się blizny, mogą one powstawać nawet w przebiegu stosunkowo łagodnego trądziku. Częściej jednak rozwijają się przy obecności głębokich zmian zapalnych lub w wyniku ich rozdrapywania. W przebiegu trądziku powstają zarówno blizny przerostowe jak i zanikowe. Blizny przerostowe i keloidy powstają w wyniku nadmiernego odkładania się kolagenu oraz przy obniżonej aktywności kolagenazy. Najczęściej powstają w obrębie tułowia. Blizny zanikowe występują częściej i są zlokalizowane zwykle na twarzy. Niestety potrafią być bardzo głębokie co stanowi duży problem terapeutyczny. Obecnie istnieje wiele metod poprawiających wygląd blizn potrądzikowych, a nawet powodujące ich całkowite usunięcie. W naszej klinice do usuwania blizn potrądzikowych wykorzystujemy laser AC, laser frakcyjny Pixel, różnego rodzaju peelingi, oxyendodermię, hydroelektroforezę oraz laser frakcyjny CO2.

 • ICOONE laser - Przełomowa technologia do modelowania sylwetki i odmładzania skóry

  ICOONE LASER to innowacyjne połącznie masażu podciśnieniowego ze światłem LED i laserem. Jest to rewolucyjny zabieg do modelowania sylwetki oraz walki z wszelkimi oznakami starzenia się skóry. Doskonale sprawdza się w redukcji cellulitu, zloaklizowanego tłuszczu, obrzęków, a także w skutecznym ujędrnianiu skóry ciała i twarzy. Zabieg odziałuje na skórę poprzez połącznie masażu zmechanizownych rolek z mikrootworami wraz ze światłem LED i laserem. Połączenie tych technologii pozwala na bardzo precyzyjną stymulację tkanki łącznej wliczając w to najdelikatniejsze obszary takie jak oczy, dekolt biust oraz wewnętrzna strona ud czy ramion. Skumulowane działanie trzech technologii w jednym zabiegu daje długotrwałe efekty w modelowaniu i ujędrnianiu skóry oraz wspomaga pracę układu limfatycznego. Efekt termiczny lasera przyśpiesza lokalną redukcję tkanki tłuszczowej, podczas gdy światło LED zwiększa elsatyczność skóry.

  więcej

 • Tajemnicze HIFU - czyli nieinwazyjny lifting twarzy

  Technologia HIFU wykorzystywana jest w medycynie estetycznej między innymi w zabiegach nieinwazyjnego liftingu twarzy. Zabiegi te są skutecze, bezpieczne oraz bezbolesne. Dla wielu stanowią doskonałą alternatywę liftingu chirurgicznego, ponieważ nie towarzyszy im żaden dyskomfort i nie wymagają rekonwalescencji. W obrębie twarzy zabiegi HIFU stosuje się przede wszystkim w celu likwidacji obwisłych policzków, rozmytego konturu żuchwy oraz podniesienia brwi. Są one także skuteczne w likwidacji podwójnego podbródka oraz wiotkiej skóry na szyi i dekolcie. Natomiast w innych okolicach ciała stosuje się je w celu usunięcia wiotkości skóry brzucha (np. po ciąży), wewnętrznej stronie ud, ramion oraz skóry nad kolanami. Mogą być również z powodzeniem stosowane profilaktycznie, np. w okresie redukcji wagi.

  więcej

 • Mezoterapia bezigłowa - wszystko co powinieneś wiedzieć

  Mezoterapia bezigłowa jest nieinwazyjną metodą odmładzania skóry oraz redukcji cellulitu i tkanki tłuszczowej. Stanowi alternatywę dla klasycznej mezoterapii igłowej, jest całkowicie bezbolesna. Do mezoterapii bezigłowej wykorzystujemy tlen. Zabieg doskonale odmładza, rewitalizuje, rozświetla oraz nawilża skórę, działa liftingująco, redukuje rozstępy a także powoduje spłycenie zmarszczek. Mezoterapię można wykonywać raz w tygodniu nie stanowi przeciwwskazania dla kobiet w ciąży oraz w okresie karmienia piersią.

  więcej

 • Medycyna estetyczna dla mężczyzn - poznaj zabiegi najczęściej wybierane wśród mężczyzn

  Coraz więcej mężczyzn korzysta z zabiegów pomagających podtrzymać dobry wygląd, wspierających procesy naprawcze skóry oraz przeciwdziałających objawom starzenia. Dzięki rozwojowi technologii i metod terapeutycznych możemy zaoferować wiele możliwośći małoinwazyjnych na twarz i ciało, które pozwolą na znaczną korektę mankamentów urody oraz na poprawę tego co w naszym organizmie zepsuł czas. Poniżej przedstawiamy zabiegi, które cieszą się dużą popularnośćią w naszej klinice.

  HIFU czyli nieinwazyjne konturowanie oraz lifting twarzy i ciała

  HIFU (ang. High Intensity Focused Ultrasound) jest wykorzystywany w medycynie estetycznej w zabiegach nieinwazyjnego liftingu twarzy, a także dzięki tej technologii możemy odmłodzić i poprawić jędrność tkanek oraz napięcie skóry na całym ciele. Bez operacji oraz rekonwalescencji.  

  ICOONE czyli wielowymiarowy masaż

  Zabieg ICOONE poza korzystnym wpływem na kondycję skóry, pozwoli Panom zadbać o sylwetkę szczególnie w okolicach brzucha. Doskonałe efekty przynosi również na twarz poprawiając jej owal, niwelując oznaki zmęczenia czy opuchliznę.

  Korekcja zmarszczek mimicznych - Botox 

  Stosowana na szeroką skalę metoda niwelowania zmarszczek, które są związane z mimiką twarzy. Zaletą tego zabiegu jest bezpieczeństwo oraz brak rekonwalescencji. Głównymi wskazaniami są: zmarszczki poprzeczne i pionowe czoła, kurze łapki, zmarszczki pionowe ust, a także zmarszczki poprzeczne na nosie. 

  Laserowe usuwanie owłosienia 

  Dzięki naszym laserom zbędnego owłosienia możemy pozbyć sie raz na zawsze, oczywiśćie po serii zabiegów zaplanowanych przez specjalistę. Depilacja laserowa jest często wybierana przez mężczyzn którym przeszkadza nadmierne owłosienie lub wymagają tego różnego rodzaju sporty sylwetkowe. 

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Często mężczyzną zaczynają przeszakdzać liczne przebarwienia szczególnie te na na twarzy czy grzbietach rąk. Jest to wynikiem długotrwałego przebywania na słońcu. Fotoodmładzanie oraz laserowanie usuwanie przebarień doskonale poradzi sobie z tym problemem. Zwykle aby wyrównać koloryt skóry i pozbyć sie plam wystarczą 3-4 bezbolesne zabiegi.

 • 2018-05-11
  PEPTYDOWA TERAPIA WŁOSÓW - NOWOŚĆ!

  Niestety coraz częściej do naszej kliniki zwracają się pacjenci z problemem wypadania włosów. W dzisiejszych czasach utrata włosów jest wynikiem nie tylko schorzeń takich jak np. nieprawidłowe funkcjonowanie tarczycy czy choroby autoimmunologiczne. Wpływ na stan naszych włosów ma również częste ich farbowanie, nieodpowiednia dieta czy przewlekły stres. Dlatego naszym pacjentom proponujemy DR. CYJ Hair Filler, który jest produktem innowacyjnym oraz skutecznym w walce z wypadaniem włosów.

  więcej

 • 2017-08-18
  COLAGEN - NOWOŚĆ!

  Odmładzająca moc kolagenu LINERASE

  Zauważasz pierwsze oznaki starzenia? Twoja skóra traci blask i elastyczność? Nie wiesz jak temu przeciwdziałać? Wystarczy, że zadbasz o odpowiedni poziom kolagenu, a twoja skóra znów stanie się sprężysta i rozświetlona. Teraz dzięki przełomowemu kolagenowi LINERASE, odzyskanie młodego wyglądu i zatrzymanie procesów starzenia będzie jeszcze łatwiejsze!

  więcej

 • 2017-06-07
  Laser Frakcyjny CO2

  Sprawdzoną klinicznie metodą przebudowy kolagenu są zabiegi frakcyjne . Przemodelowanie kolagenu możliwe jest dzięki procesowi przegrzania termicznego skóry. W miejscu oddziaływania powstaje silne przegrzanie skóry. Usuwana zostaje zewnętrzna warstwa naskórka , pozostałe warstwy poddane są działaniu ciepła , co umożliwia ściągnięcie włókien kolagenowych oraz wzmaga produkcje kolagenu. Efektem zabiegu jest tworzenie się nowych wiązań , które są bazą dla tworzącego się nowego naskórka - dlatego też zabieg przy użyciu tego lasera, daje bardzo dobre efekty w leczeniu blizn potrądzikowych.

  Problemy skórne kwalifikujące się do leczenia laserem frakcyjnym CO2 to: zmarszczki, rozszerzone pory, rozstępy oraz blizny potrądzikowe i pourazowe.

  Efekt widoczny jest już po kilku dniach, ale wyraźną poprawę można zaobserwować w ciągu 3-6 miesięcy po zabiegu.

  więcej