Jak przygotować skórę do zimy?

Opublikowany
jak-przygotowac-skore-do-zimy

Zima to ciężki okres dla naszej skóry. Dookoła mnóstwo niekorzystnych czynników, mróz, wiatr, drastyczne skoki temperatur, ogrzewanie i spowodowane nim suche powietrze, a do tego brak chęci do wszystkiego i zimowa senność. Dostarczamy organizmowi zdecydowanie mniej witamin niż latem czy wiosną, jemy mniej owoców i warzyw, a te, które spożywamy, są uboższe w wartościowe składniki. Wszystko to można znaleźć w odbiciu lustra, na naszej twarzy. Niedobory witamin i minerałów, brak energii i niedostatek słońca od razu odzwierciedla się na skórze. Dlatego też niezmiernie ważna jest świadoma pielęgnacja zimowa.

O czym pamiętać zimą, przed wyjściem z domu?

Duże zmiany temperatur, wiatr i mróz powodują duże odwodnienie skóry. Ogrzewane, suche powietrze bardzo szybko przyczynia się do przesuszenia skóry, które zimą mogą powodować spore podrażnienia i zaczerwienienia skóry. Ważnym elementem pielęgnacji zimą jest smarowanie twarzy preparatami ochronnymi. Należy pamiętać, że twarz to praktycznie jedyny element naszego ciała, który jest całkowicie wyeksponowany na czynniki atmosferyczne zimą, dlatego tak istotne jest, aby „ubrać” ją w krem natłuszczający, który stworzy na niej swoiste ubranie, czyli warstwę ochronną. 

Zimą warto również pamiętać mimo wszystko o ochronie przeciwsłonecznej, która złudnie jest zbędna. Mimo że za oknem ujemna temperatura, nie znaczy to, że do ziemi nie dociera szkodliwe promieniowanie, a jakże przyjemne jest muśnięcie, chociaż odrobiną zimowego słońca. O tej porze roku z czystym sumieniem możemy stosować preparaty z niższym filtrem, np. SPF 15, ale zawsze warto mieć takie kosmetyki w swojej kosmetyczce. Zwłaszcza jeśli wybieramy się na narty!

 Jakie zabiegi pomogą przygotować skórę do zimy?

Istotnym elementem, o który warto zadbać na zimę to nasz mikrobiom skóry. Mikrobiom to zespół mikroorganizmów tworzących warstwę ochronną naszej skóry. Zabiegi odbudowujące mikrobiom cieszą się coraz większą popularnością zarówno wśród gabinetów, jak i klientów. Regularne nawilżanie skóry oraz dbanie o jej higienę i regenerację wpływa wzmacniająco na mikrobiotę. Wspomagająco będą działać zabiegi hydrabrazji, niektóre delikatne kwasy, zabiegi kolagenowe oraz odpowiednio wykonana mezoterapia igłowa z zastosowaniem dobranych do potrzeb skóry koktajli i witamin. 

Na skutek podrażnień i odmrożeń mogą także powstać nieestetyczne blizny, które potem niełatwo usunąć. Swoją skutecznością w usuwaniu blizn na pewno mogą poszczycić się zabiegi laserowe. Jednym z popularnych laserów stosowanych w leczeniu blizn jest Laser Pixel, który cieszy się wysoką skutecznością. 

Równie skutecznymi zabiegami usuwającymi blizny będą zabiegi mezoterapii igłowej z wykorzystaniem preparatów rozjaśniających oraz zabiegi kolagenowe. Tak więc można połączyć usuwanie blizn z odbudową mikrobiomu. Takie zabiegi można z powodzeniem wykonać w naszej klinice CMED. Serdecznie zapraszamy na konsultację do Śląskiego Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej w Katowicach.

Podobne artykuły

Skąd się biorą narośla na skórze? Przyczyny, objawy i metody leczenia

Opublikowany

Narośla na skórze, takie jak brodawki łojotokowe, brodawki stóp czy włókniaki miękkie są powszechnymi zmianami i mogą występować u osób w każdym wieku. Zwykle nie stanowią zagrożenia dla zdrowia, ale powodują dyskomfort i są niepożądane ze względów estetycznych. Jednymi z…

pękające kąciki ust

Poznaj przyczyny pękających kącików ust i uporaj się z niewygodnym problemem

Opublikowany

Pękające kąciki ust to niepozorne, lecz uciążliwe schorzenie, które wielu z nas może dotknąć w najmniej spodziewanym momencie. To nic innego jak niewygodny problem, który często powoduje dyskomfort i utrudnia nam codzienne funkcjonowanie. Zapalenie kącików ust może pojawić się nagle,…