W jaki sposób wymodelować sylwetkę?

Opublikowany

Jędrna skóra pozbawiona cellulitu, obrzęków oraz zmarszczek to marzenie zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Jednocześnie właściwa pielęgnacja skóry, która chroni przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, jest podstawą w prawidłowym funkcjonowaniu całego organizmu. W jaki sposób odmłodzić i zrewitalizować zarówno skórę, jak i głębsze tkanki? Podpowiadamy, na czym polega modelowanie sylwetki głowicą wyposażoną w laser.

Jak wygląda proces modelowania sylwetki?

Na początek warto uświadomić sobie, że kształtowanie i ujędrnianie ciała jest długim procesem, więc na efekty należy poczekać. Ponadto wymaga działania w różnych strefach jednocześnie. Modelowanie sylwetki to przede wszystkim zbilansowana dieta oparta na odpowiedniej proporcji składników odżywczych, regularne ćwiczenia oraz odpowiednia pielęgnacja skóry. Jednak nie wszystkie problemy można rozwiązać za pomocą diety czy ćwiczeń. Również w przypadku, gdy działania nie przynoszą rezultatów lub występują problemy zdrowotne, pomocne staje się profesjonalne modelowanie ciała za pomocą lasera.

W jaki sposób działa głowica do modelowania sylwetki?

Na rynku dostępne są urządzenia pozwalające poprawić wygląd ciała, działając na trzy sposoby – za pomocą lasera diodowego, masażu podciśnieniem oraz światłem LED. Takie połączenie sprawia, że głowica z rolkami nie tylko dokładnie masuje ciało, ale również wysyła do skóry bodźce stymulujące. Dodatkowo podciśnienie wytwarzane przez głowicę do modelowania sylwetki sprawia, że skóra jest jednocześnie zasysana i masowana.

Zabiegi z użyciem lasera mogą być wykonywane na całym ciele – łącznie z twarzą. Urządzenie posiada kilkanaście trybów, które dostosowują się do rodzaju skóry. Istotnym jest również fakt, że zabieg z użyciem lasera do modelowania sylwetki jest całkowicie bezbolesny.

Dlaczego warto skorzystać z zabiegu laserowego modelowania sylwetki?

Urządzenie posiada dwa podstawowe programy – medyczny oraz kosmetyczny. W trybie medycznym skupia się przede wszystkim na przywróceniu skórze odpowiednich parametrów i odbudowie pełnionej funkcji ochronnej. W trybie kosmetycznym natomiast ujędrnia skórę, wpływa na zwiększenie poziomu kolagenu i elastyny, a także rozbija nagromadzony w tkankach tłuszcz. 

Porównując użycie lasera do modelowania sylwetki z innymi metodami takimi jak dermomasaż czy liposukcja, jest zdecydowanie chętniej polecany w gabinetach medycyny estetycznej i dermatologicznych. Przeznaczony jest zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, którzy pragną pozbyć się problemów skórnych w możliwie jak najkrótszym czasie. Zabieg jest szczególnie polecany pacjentom z problemami z:

  • luźną skórą i cellulitem,
  • nadwagą,
  • zmarszczkami na twarzy,
  • tłuszczem opornym do zlikwidowania za pomocą diety,
  • wyglądem skóry po zabiegach chirurgicznych i porodzie,
  • bólami mięśni i stawów w wyniku złej postawy lub aktywnego trybu życia,
  • zaparciami.

Zabieg z użyciem lasera do modelowania sylwetki jest skierowany do osób posiadających różny rodzaj skóry – również ze skłonnością do pajączków oraz naczynek. Urządzenie sprawdza się na każdej części ciała, likwidując oporny tłuszcz, cellulit czy zmarszczki. Dodatkowo głowice lasera zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zabieg nie powodował uszkodzeń i rozciągania skóry.

Podobne artykuły

badanie skóry głowy pod kątem łuszczycy

Łuszczyca głowy – objawy, przyczyny i sposoby leczenia

Opublikowany

Łuszczyca głowy jest stanem zapalnym owłosionej skóry głowy, który przejawia się występowaniem tarczek i rumieniowatych plam. Objawy łuszczycy skóry głowy to również inne symptomy. Ich rozpoznanie i właściwe zdiagnozowanie umożliwia podjęcie działań i leczenie łuszczycy skóry głowy. Zmiany łuszczycowe są…

łuszczyca skóry

Łuszczyca skóry – przyczyny, objawy i sposoby leczenia

Opublikowany

Łuszczyca skóry na ciele, łuszczyca paznokci czy łuszczyca skóry głowy jest przewlekłą chorobą zapalną skóry. Zmiany łuszczycowe mogą przypominać atopowe zapalenie skóry. Jednak znacznie trudniejszym schorzeniem do wyleczenia jest łuszczyca. Przyczyny, objawy takie jak typowe zmiany skórne i inne symptomy…