Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy jest naturalnym polisacharydem stanowiącym istotny element strukturalny skóry, tkanki podskórnej. Odpowiednia ilość kwasu hialuronowego w młodej skórze gwarantuje jej sprężystość i brak zmarszczek. Z wiekiem ilość kwasu maleje, skóra traci zdolność wiązania wody i powstają zmarszczki. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie przyłączyć do siebie 250 cząsteczek wody. Kwas hialuronowy pełni funkcję nawilżacza w kosmeceutykach ? wiąże wodę, chroni przed wysuszeniem, wygładza naskórek, wspiera właściwości ochronne.

Produkty z kwasem hialuronowym można bezpiecznie stosować zimą, ponieważ, w przeciwieństwie do kremów, w których czynnikiem nawilżającym jest woda, nie wywołują teleangiektazji (rozszerzania naczyń krwionośnych).

Zabiegi wygładzania zmarszczek kwasem hialuronowym są bardzo skuteczne i dają natychmiastowe efekty. Po 6-12 miesiącach preparaty kwasu hialuronowego stopniowo podlegają degradacji na dwutlenek węgla i wodę i ulegają całkowitemu wchłonięciu. Należy wówczas zabieg powtórzyć, co z jednej strony uznać można za wadę, z drugiej zaś za zaletę, ponieważ dzięki temu są to zabiegi całkowicie bezpieczne.

Preparatami kwasu hialuronowego są: Restylane, Restylane Vaital, Perlane, Emervel,StylAge, Redexis , Radiesse i inne.

Zastosowanie tych preparatów nie wymaga przeprowadzenia żadnych testów wstępnych i pozwala na natychmiastowe wykonanie zabiegu. Stosuje się do zmarszczek statycznych oraz starzejącej się i wiotczejącej skóry. Najczęściej są to zmarszczki pionowe i poziome okolicy czoła i brwi, fałdy nosowo - wargowe, zmarszczki pionowe górnej wargi czy promieniste zmarszczki wokół ust. Efekt wypełnienia jest widoczny natychmiast po wstrzyknięciu. Bezpośrednio po zabiegu miejsce wstrzyknięć jest lekko zaczerwienione i nieco bolesne. Przez 2-3 dni może być zauważalne niewielki obrzęk , odczuwalne pieczenie lub świąd. Po tygodniu zalecana jest kontrola u lekarza i ewentualnie drobna korekta.

kwas_01kwas_02
kwas_03kwas_04

KWAS HIALURONOWY

zmarszczki - 1 ampułka1000-1200 zł
Wypełnianie objętości konturu ust1000-1200 zł
Radiesse - 1 zabieg1500 - 1700 zł