Mezoterapia

Mezoterapia polega na wstrzykiwaniu w głąb skóry w miejsca zmienione chorobowo substancji leczniczych. Mezoterapia jest niechirurgiczną metodą stosowaną dla regeneracji poprawy wyglądu skóry, jej odmłodzenia, w leczeniu cellulitu, rozstępów a także w leczeniu i profilaktyce łysienia. Zabiegi wykonuje lekarz za pomocą specjalnego pistoletu do mezoterapii lub manualnie za pomocą cienkiej igły i strzykawki. Duża popularność tej metody wynika z szybko widocznych efektów rewitalizacyjnych, co wpływa na doskonałe samopoczucie i zadowolenie pacjentów.

Częstotliwość zabiegów zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta. Lekarz ustala cykl zabiegów.

Przygotowania do zabiegu:

  • tydzień przed zabiegiem można wcierać preparat z witaminą K, która uszczelnia śródbłonek naczyń krwionośnych, zapobiega krwawieniom wewnętrznym oraz działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo
  • bezpośrednio przed zabiegiem (1-1.5 godziny) można posmarować skórę kremem o działaniu znieczulającym

Wskazania do mezoterapii:

  • profilaktyka przeciwzmarszczkowa
  • wypadanie włosów na skutek:
    • ubogiej diety
    • słabego krążenia
    • zmian hormonalnych
    • w okresie ciąży, laktacji
  • cellulit (uda, brzuch, pośladki)
  • rozstępy

Przebieg zabiegu:

Nakłucia są niemal bezbolesne, igła dociera tylko do tkanki tłuszczowej. Po zabiegu stosuje się masaż, dzięki któremu wstrzykiwane w skórę składniki są równomiernie rozprowadzane.

W zależności od problemu cykl zabiegów 1-4 powtarzane 1-2 razy w roku.

Aktywne preparaty do stosowania w mezoterapii:

Krzemionka organiczna – znana ze swoich właściwości regenerujących tkankę łączną wchodzi w skład elastyny, kolagenu i glikoprotein strukturalnych. Na poziomie tkankowym indukuje proliferację fibroblastów i sprzyja regeneracji włókien kolagenowych.

Wyciąg z karczocha zwyczajnego. Aktywnymi składnikami wyciągu są kwasy polifenolowe (np. cynaryna), które wpływają na metabolizm glukozy i lipidów, a także hamują syntezę cholesterolu i zwiększają jego przemianę do kwasów żółciowych. Zastosowanie lipolityczne.

Centella Asiatica – wyciąg z wąkroty azjatyckiej ma działanie stymulujące biosyntezę kolagenu w skórze właściwej. Wysoka zawartość taniny opóźnia proces starzenia.

Wyciąg z nostrzyka żółtego i rutyny – łączy dwa aktywne składniki: pochodne kumaryny z nostrzyka żółtego oraz rozpuszczalną w wodzie rutynę. Ogranicza powstawanie obrzęków, wzmacnia odporność i szczelność kapilar. Znajduje zastosowanie w mezoterapii cellulitu, usprawnia mikrokrążenie i odpływ limfy.

Dekspantenol – kwas organiczny, stanowiący produkt redukcji kwasu pantotenowego (witamina B5). Znaczenie fizjologiczne witaminy B5 polega na tym, że jest ona składnikiem CoA. Koenzym wpływa na regenerację i odżywianie struktury włosa.

Kwas hialuronowy – należy do substancji wypełniających przestrzeń międzykomórkową skóry. Wyjątkowe cechy kwasu hialuronowego wynikają z jego wysokiej masy cząsteczkowej oraz dużej objętości. Przeplatające się łańcuchy kwasu hialuronowego wypełniają przestrzenie między włóknami kolagenowymi zatrzymując wodę działają jak „molekularna gąbka”.

Kofeina – wpływa na proces lipolizy stymulując rozpad trójglicerydów zawartych w komórkach tłuszczowych do wolnych kwasów tłuszczowych. Ampułki regenerujące do włosów wpływają stymulująco na mieszki włosowe i keratynocyty. Przyspieszają syntezę glikozaminoglikanów i przyłączanie cysteiny do mieszków włosowych, co powoduje wydłużenie anagenu (okresu wzrostu włosa).

Proteochondroityna, która należy do glikozaminoglikanów jest związkiem silnie absorbującym wodę, co sprawia, że skóra jest bardziej napięta i gładsza.

L-karnityna i TRIAC (Tiratricol) – biorą udział w przemianie cholesterolu i trójglicerydów do kwasów tłuszczowych. Pozwalają eliminować efekt „pomarańczowej skórki” i wygładzają skórę.

Pirogronian sodu – należy do alfaketokwasów i ma działanie energetyzujące. Stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny; wpływa na przemianę kwasów tłuszczowych.

MEZOTERAPIA – CENNIK

Mezoterapia peptydowa głowy600-650 zł

MEZOTERAPIA IGŁOWA

Twarz500-750 zł
Oczy350-450 zł
Policzki300 zł
Usta200 zł
Szyja400-500 zł
Twarz + szyja800 zł
Dłonie300 zł
Łysienie300 zł
Cellulit350 – 500 zł