Peptydowa terapia włosów

Wypadanie włosów i łysienie to jedne z najczęstszych problemów, z którymi wciąż wiele osób nie może sobie poradzić. Czy istnieje skuteczna metoda, by właściwie odżywić skórę głowy i spowodować skuteczne zahamowanie wypadania włosów? Wciąż rozwijająca się medycyna estetyczna znalazła na ten problem skuteczną odpowiedź. Jest nią innowacyjny zabieg – peptydowa terapia włosów. Sprawdź, jak skutecznie poradzić sobie z wypadaniem włosów i skorzystaj z oferty.

Co to jest peptydowa terapia włosów?

Peptydowa terapia włosów to prawdziwy przełom we wszelkich terapiach związanych z wypadaniem włosów. Preparat ten jest pierwszym na świecie produktem zawierającym peptydy biomimetyczne powodujące pobudzenie komórek macierzystych. To zabieg, który prowadzi do znacznego wzmocnienia włosów oraz ich zagęszczenia. Wypadanie włosów zostaje skutecznie zahamowane, a unikalny skład wywołuje pobudzenie androgenezy i wzrost włosów zarówno nowych, jak i wzmocnionych dzięki terapii.

Przeprowadzenie zabiegu utrzymuje w doskonałej kondycji zarówno skórę głowy, jak i same włosy oraz nie wymaga wyłączenia z codziennych aktywności. Leczenie łysienia w ten sposób jest mało inwazyjne, bezpieczne i bezproblemowe.

Działanie

Terapia peptydowa oparta jest na trzech podstawowych cechach. Niewątpliwym wyznacznikiem zabiegu jest innowacyjna formuła składająca się z siedmiu kluczowych dla wzrostu i pielęgnacji włosów peptydów, wprowadzanie preparatu metodą iniekcji polegającą na serii wkłuć oraz specjalistyczna technologia „Sustained Release Technology”, dzięki której dochodzi do powolnego uwalniania składników aktywnych.

Unikalne składniki zawarte w preparacie stymulują mikrokrążenie skóry głowy i doskonale odżywiają osłabione mieszki włosowe. Peptydy biomimetyczne zawarte w produkcie wiążą się z z żywymi receptorami mieszków włosowych i skóry głowy, co wpływa bezpośrednio na aktywność kluczowych w procesie wzrostu włosów komórek. Dochodzi do naśladowania działania związków obecnych w młodej i zdrowej skórze, czego skutkiem jest pobudzenie angiogenezy i czynników wzrostu.

Wśród peptydów znajdujących się w składzie znajduje się nawilżający i regenerujący skórę głowy Dekapeptyd-10, Oktapeptyd-11, pobudzający ukrwienie mieszków włosowych Oktapeptyd-2, hamujący obumieranie i stymulujący wzrost włosów Dekapeptyd-18, stymulujący namnażanie keratynocytów Dekapeptyd-28, blokujący działanie DHT odpowiedzialnego za łysienie Oligopeptyd-54 oraz Oligopeptyd-71, który przyczynia się do pigmentacji włosów. Wszystkie składniki aktywne osadzone są w preparacie z zawartością nieusieciowanego i korzystnego dla procesów odmładzających i rewitalizujących kwasu hialuronowego. Taka formuła dodatkowo sprzyja wchłanianiu substancji aktywnych, dzięki czemu preparat skutecznie zatrzymuje wypadanie włosów.

Peptydowa terapia włosów

Wskazania do zabiegu

Stosowanie kosmetyków i ogólnodostępnych preparatów przeciw wypadaniu włosów niestety w większości przypadków nie rozwiązuje problemu, a w najlepszym przypadku jedynie go zmniejsza. Odrost włosów jest wolny lub w zasadzie niedostrzegalny, a problem wypadania włosów niestety powraca. Przyczyn takich dolegliwości może być wiele, począwszy od niewłaściwej diety, braku niezbędnych witamin i składników odżywczych, przez choroby, aż do uwarunkowań genetycznych.

Peptydowa terapia włosów zawierająca kompleks peptydowy i kwas hialuronowy dedykowana jest zarówno kobietom, jak i mężczyznom w każdym wieku, w celu zatrzymania procesu wypadania włosów. Zabieg polecany jest w przypadku wyraźnego pogorszenia kondycji włosów, przy łysieniu plackowatym, androgenowym i telogenowym. Terapia to skuteczne działanie pomagające zażegnać problemy z wypadaniem włosów spowodowane także ubogą i niewłaściwą dietą, nadmiernym stresem, słabym krążeniem, wszelkimi chorobami oraz zmianami hormonalnymi zachodzącymi w okresie ciąży i laktacji.

Terapia peptydowa to doskonałe przygotowanie skóry głowy do przeszczepu włosów. Dzięki temu, że po zastosowaniu preparatu następuje długotrwałe uwalnianie składników aktywnych, po przeszczepie włosów widoczna jest znacznie intensywniejsza poprawa wzrostu i kondycji zarówno samych włosów, jak i skóry głowy, a efekty tego typu ingerencji są znacznie bardziej dostrzegalne i długotrwałe.

Peptydowa terapia to także świetna propozycja o charakterze profilaktycznym. Jeżeli na skórze głowy pojawiają się niedoskonałości, jest ona sucha i nieodżywiona, a włosy matowe, słabe i przesuszone, zastosowanie terapii peptydowej powoduje lepsze ukrwienie skóry głowy, pobudzenie krążenia i dostarczania substancji odżywczych, wskutek czego włosy nie tylko przestają wypadać, ale stają się zagęszczone, wzmocnione i pełne blasku, jak nigdy wcześniej!

Przebieg zabiegu

Peptydowa terapia z zawartością substancji aktywnych i zawierający kwas hialuronowy (0,7%) powoduje, że już sam jego skład ma na skórę głowy i włosy zbawienny wpływ. Niebagatelne znaczenie ma również metoda, która wykorzystywana jest do przebiegu zabiegu.

Cała procedura wykonywana jest za pomocą mezoterapii igłowej, która sama w sobie jest zabiegiem pobudzającym do regeneracji i stymulacji skórę głowy i mieszki włosowe w niej zawarte. Zanim jednak odbędzie się pierwszy zabieg, z pacjentem przeprowadzony zostaje szczegółowy wywiad. Dokładnie omówione zostają problemy i oczekiwania pacjenta, ogólny stan jego zdrowia, dotychczasowe działania związane z problemem wypadania włosów i ewentualne przeciwwskazania.

Nasza placówka skupia w swoim zespole doświadczonych i uznanych specjalistów, dla których bardzo ważne jest indywidualne podejście do każdego pacjenta i poświęcenie mu tyle czasu, ile wymaga on sam lub jego sytuacja. Ponadto podczas wywiadu, jak i zabiegu, otwarci jesteśmy na wszelkie pytania, a naszym celem jest także rozwianie wszelkich obaw i niejasności w związku z przeprowadzaną procedurą.

Właściwy zabieg rozpoczyna się dokładnym zdezynfekowaniem skóry głowy pacjenta. Następnie zostaje poddana wstrzyknięciom preparatu peptydowego za pomocą strzykawki i bardzo cienkich igieł, w odstępach 1-1,5 cm. PW trakcie zabiegu nie jest odczuwany typowy ból, a jedynie dyskomfort, w zależności od nastawienia i indywidualnych predyspozycji pacjenta. Ukłucia są na tyle niewielkie (wręcz kosmetyczne), że naskórek pozostaje nienaruszony, dzięki czemu skóra głowy ulega szybkiemu gojeniu.

Innowacyjny produkt peptydowy z dodatkiem kwasu hialuronowego umożliwia przeprowadzenie zabiegu zarówno na fragmencie, jak i całej skórze głowy, w zależności od potrzeb i indywidualnych preferencji Pacjenta. Formuła preparatu zaprojektowana została z zastosowaniem technologii stopniowo uwalnianie składniki aktywne, przez kilkanaście kolejnych dni po zabiegu.

leczenie łysienia

Peptydowa terapia – efekty

Pierwsze zauważalne efekty obserwowane są już po kilkunastu dniach od zabiegu. Technologia „Sustained Release Technology” powoduje, że procedura wykonana danego dnia rozpoczyna stopniowe uwalnianie skoncentrowanych składników i utrzymywanie się ich w komórkach skóry głowy nawet 2 tygodnie po zabiegu, powodując powolne, stopniowe uwalnianie drogocennych substancji.

14 dni po aplikacji mieszki zostają przygotowane do wytwarzania nowych włosów. Te natomiast, które były osłabione, suche, łamliwe, rozdwojone i pozbawione blasku odzyskują siłę witalną. Ubytki powodujące zniszczenia są uzupełniane a cała struktura włosa wzmocniona i wypełniona substancjami nawilżającymi i odżywczymi. Zabieg wykonany z użyciem peptydów już za pierwszym razem pozwala powstrzymać proces łysienia i zainicjować tworzenie się nowych włosów, jednak na ostateczne efekty terapii należy poczekać. Ostateczne rezultaty najlepiej dostrzegalne są po upływie kilku tygodni od wykonania procedury.

Przeciwwskazania

Pomimo faktu, iż zarówno mezoterapia igłowa, jak i skład terapii peptydowej są bezpieczne, całość procedury nie może być wykonana w przypadku ciąży i karmienia piersią, infekcji, miejscowego zakażenia i otwartych ran skóry głowy. Przeciwwskazaniem są również choroby autoimmunologiczne, nowotwory, infekcje, zakażenia paciorkowcami, cukrzyca i choroby reumatyczne. Zabieg peptydowy nie zostanie wykonany również w trakcie przechodzenia terapii sterydowej i przyjmowania leków immunosupresyjnych.

Jak przebiega terapia?

Dla podtrzymania efektu zaleca się wykonanie zabiegu przypominającego, a w przypadku zaawansowanego łysienia i znacznych problemów z utratą owłosienia przeprowadzenie serii zabiegów powtarzanych co 2 tygodnie. Tak dopasowana terapia znacznie przyspieszy pojawienie się nowych włosów i doskonale wzmocni już istniejące.

Zarówno pierwszy zabieg, jak i zabieg przypominający powinien być wykonany z uwzględnieniem wskazań wspomagających uzyskanie najwyższej skuteczności terapii. Dlatego przed zabiegiem oraz w trakcie terapii (w przypadku gdy planowane jest powtarzanie zabiegów) nie należy spożywać alkoholu. Może to bowiem zaburzyć proces przyswajania substancji zawartych w preparacie, jak i w ogromnym stopniu osłabić efekt kuracji.

W dniu wykonywania zabiegu włosy należy dokładnie umyć i co bardzo ważne, nie stosować już żadnych kosmetyków ani preparatów pielęgnacyjnych, takich jak serum, odżywka, czy maska. Istotne jest także powstrzymanie się od jakichkolwiek zabiegów związanych z układaniem fryzury, polegających m.in. na oddziaływaniu ciepła np. lokówki czy prostownicy i stosowania kosmetyków utrwalających i formujących fryzurę. Wyjątkiem są preparaty, które zalecone zostały tuż przed rozpoczęciem terapii przez lekarza.

W osiągnięciu możliwie najlepszych efektów podjętej terapii należy stosować również kilka wskazań związanych z postępowaniem po wykonanych zabiegach. Dzięki temu skutek będzie lepiej widoczny, pełniejszy i zdecydowanie bardziej długotrwały. Po wykonaniu zabiegu z użyciem preparatu peptydowego, do końca zalecane jest wstrzymanie się od wszelkich zabiegów pielęgnacyjnych i związanych z układaniem włosów. Efekt terapii będzie pełniejszy, jeśli przez kilka dni po wykonaniu mezoterapii z preparatem peptydowy skóra głowy będzie regularnie masowana. Znacznie poprawi to ukrwienie oraz rozprowadzenie i działanie wstrzykniętej substancji. Masaże pozwolą też zmaksymalizować korzyści płynące z zastosowania preparatu.

Po każdym zabiegu dodatkowo istotne jest unikanie ekspozycji na słońce co najmniej przez kilka dni, wstrzymanie się od korzystania z usług solarium i spożywania alkoholu. Wykonywanie poszczególnych zabiegów nie wymaga od Pacjenta żadnej rekonwalescencji i pozwala wrócić zaraz po wykonaniu całej procedury do codziennych obowiązków i zajęć. Tuż po zabiegu ostrzyknięta skóra może być jedynie zaczerwieniona i możliwe są niewielkie zasinienia i grudki. Objawy te jednak są naturalne i samoistnie ustępują zazwyczaj po upływie około 24 godzin po wykonaniu zabiegu.

W celu utrzymania efektów terapii jak najdłużej, zalecane jest stosowanie odpowiedniej pielęgnacji i używania indywidualnie dobranych kosmetyków, które w trakcie terapii wskazane zostaną przez lekarza.

Terapia peptydowa włosów – cena

  • Peptydowa terapia włosów 600-650 zł