Depilacja laserowa

Usuwanie zbędnego owłosienia niezależnie od koloru skóry.

Depilacja laserowa wykorzystuje efekt cieplny powstający w wyniku pochłaniania przez barwnik włosa wiązki światła laserowego o określonej długości fali.

Promieniowanie laserowe powoduje trwałe uszkodzenie mieszków włosowych znajdujących się w fazie aktywnego wzrostu.

W Śląskim Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej zabiegi depilacji laserowej wykonujemy najnowocześniejszym wysokoenergetycznym laserem diodowym w technologii ELOS, pozwalającym na skuteczne usuwanie włosów u osób o różnej karnacji i typie owłosienia. Dodatkowo stosujemy chłodzenie skóry, dzięki czemu zabieg jest prawie bezbolesny.

Podstawy biologi włosów

Zrozumienie podstaw anatomii i cyklu wzrostu włosów jest ważnym czynnikiem w skutecznej redukcji zbędnego owłosienia.
 Przerwy między zabiegami oparte są na cyklu wzrostu włosa (anagen, telogen, katagen). Mieszki włosowe mogą zostać zniszczone tylko w fazie anagenu, czyli aktywnego wzrostu. Zatem każdy zabieg powinien wyeliminować taki procent włosów, który aktualnie jest w fazie wzrostu. Ponieważ te trzy stany wzrostu włosa odbywają się cyklicznie, do osiągnięcia satysfakcjonujących wyników konieczne jest przeprowadzenie kilku zabiegów. Czas, aby włos przeszedł przez kolejne etapy wzrostu, jest różny, zależny m.in. od koloru włosów, typu skóry oraz miejsca na ciele pacjenta. Stąd wynika ilość zabiegów (zazwyczaj od 3-6) i odstępy czasowe, które ustala się z pacjentem już w trakcie leczenia.

W obrębie większości obszarów skóry (ciała) pierwsze trzy zabiegi należy wykonywać co miesiąc. Pozwala to na wychwycenie większości włosów w fazie anagenu. Jednak po trzecim zabiegu nie należy wykonywać następnych do czasu, aż pojawi się odrost. Wynika to stąd, że włosy po zabiegu przechodzą w fazę uśpienia, po czym zaczynają rosnąć równo.

Oznacza to, że nastąpią okresy, gdy na skórze nie będzie żadnych włosów a potem po pewnym czasie, pojawi się ich większa ilość równocześnie. I ten moment - faza anagenu - jest idealną chwilą do kolejnego zabiegu. Ten synchroniczny odrost może nastąpić w dwa do pięciu miesięcy po zabiegu, ale jest różny dla różnych obszarów ciała. Dlatego też kolejne zabiegi należy przeprowadzić w ściśle ustalonych terminach.

Depilacja

Przed zabiegiem

  1. obszar, który będzie naświetlany, należy ogolić kilka dni przed zabiegiem
  2. przez dwa tygodnie, przed i po zabiegu, unikać ekspozycji słonecznej
  3. odczekać cztery do sześciu tygodni, jeśli wcześniej usuwano owłosienie przez wyrywanie lub stosowanie depilatora, bądź przy pomocy preparatów chemicznych i wosku

W trzy do czterech tygodni po zabiegu powinny pojawić się na skórze łyse obszary będące rezultatem wysuwania się włosów z mieszków. Czas wychodzenia włosów zależy od indywidualnych czynników, takich jak typ włosa czy typ skóry. Ciemne i grube włosy wychodzą szybciej.

Obszar Pierwsze 3 zabiegi Kolejne zabiegi
twarz/szyja co 4-6 tygodni gdy pojawia się odrost (zwykle 3-4 miesiące)
ciało co 6-8 tygodni

gdy pojawia się odrost (zwykle 3-4 miesiące)

depilacja_01depilacja_02
depilacja_03

USUWANIE OWŁOSIENIA- DEPILACJA LASEROWA

Górna warga150 zł
Broda200-300 zł
Kark350 zł
Ramiona300-400 zł
Pachy 250 - 350 zł
Barki250-300 zł
Przedramiona350 -450 zł
Dłonie 200 zł
Otoczenie brodawek persiowych 200 zł
Klatka piersiowa300-550 zł
Plecy500 zł
Pośladki300 - 400 zł
Brzuch 350 - 400 zł
Linia biała200 - 300 zł
Bikini głębokie300 - 450 zł
Bikini300 - 400 zł
Uda 600 zł
Łydki500 zł