laser frakcyjny nieablacyjny

Laser frakcyjny nieablacyjny marki DEKA – przełom w nieinwazyjnym odmładzaniu skóry

Laser frakcyjny nieablacyjny marki DEKA to innowacyjne urządzenie, wykorzystywane w medycynie w celu poprawy spadku elastyczności skóry bez stosowania wypełniaczy, leczeniu blizn potrądzikowych, blizn pooperacyjnych., blizn pourazowych , rozstępów. Utrata jędrności to naturalny proces starzenia organizmu, ale laser wolumetryczny może zredukować jego skutki. Sprawdźmy, jak działa i na czym polega zabieg.

Zasada działania laserowego liftingu wolumetrycznego

Do przeprowadzenia zabiegu wykorzystujemy nieablacyjny laser wolumetryczny marki DEKA. Jego działanie polega na emitowaniu impulsów światła, o długości fali 675 nm, dobranej tak, aby powodować natychmiastowe, kontrolowane uszkodzenie włókien kolagenowych, bez uszkadzania naskórka oraz tkanek wokół. Energia lasera wolumetrycznego pochłaniana jest przez wodę zawartą w ciele, a zintegrowany system chłodzenia minimalizuje dyskomfort odczuwany podczas procedury.

Najczęściej, w tego typu zabiegach, światła lasera wywołując mikrouszkodzenia w naskórku, prowadzą do pobudzenia w skórze produkcji kolagenu typu trzeciego. Innowacyjny laser marki DEKA służy stymulacji produkcji kolagenu typu pierwszego, tzw. kolagenu młodości, niezbędnego do efektywnej kuracji anti age. Wolumetryzacja tkanek jest zauważalna już w ciągu kilku dni od zabiegu.

Czym jest kolagen typu pierwszego?

Kolagen typu pierwszego jest jednym z głównych rodzajów kolagenu w organizmie ludzkim. Stanowi główny składnik tkanki podskórnej i łącznej – skóry, ścięgien, kości, chrząstek oraz kości. Jest znany z tego, że nadaje strukturalną wytrzymałość i elastyczność tkankom oraz sztywność kościom.

Tzw. kolagen młodości jest szczególnie istotny dla skóry, ponieważ odpowiada za jej jędrność, gładkość i sprężystość. W miarę starzenia się organizmu produkcja kolagenu typu pierwszego maleje, co powoduje utratę jędrności skóry, opadanie tkanek i powstawanie zmarszczek.

Suplementacja kolagenu i używanie kosmetyków na jego bazie może być stosowane jako metoda poprawy wyglądu skóry i ogólnego stanu tkanki łącznej. Jednak warto pamiętać, że działanie i skuteczność takich produktów zależy od wielu czynników, w tym indywidualnych predyspozycji genetycznych. W celu minimalizowania oznak starzenia skóry warto regularnie poddawać się laserowym zabiegom estetycznym.

Wskazania do zabiegu nieablacyjnym laserem marki DEKA

Głównym wskazaniem do przeprowadzenia zabiegu laserowej wolumetryzacji tkanek jest skóra pozbawiona jędrności. Ponadto laser sprawdza się, gdy obserwujemy:

  • wiotkość skóry,
  • opadające kąciki ust,
  • zanik objętości ust,
  • przesuszenie ust,
  • kurze łapki,
  • bruzdy nosowo-wargowe,
  • zmarszczki palacza,
  • obecność zmian pigmentacyjnych m.in. przebarwień posłonecznych,
  • blizny potrądzikowe, pooperacyjne, pourazowe
  • rozstępy.

Przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu

Wolumetryzacja tkanek nie jest wskazana w przypadku:

  • ciąży i okresu karmienia piersią,
  • świeżej opalenizny, stosowania kremów brązujących w miejscu zabiegowym,
  • infekcji skóry,
  • chorób nowotworowych,
  • cukrzycy,
  • epilepsji,
  • przeprowadzenia zabiegów wypełniających w ciągu ostatnich kilku miesięcy,
  • przyjmowania leków steroidowych.

Jak przebiega zabieg laserem frakcyjnym nieablacyjnym marki DEKA?

Zabieg laserowego odmładzania jest nieinwazyjny, trwa stosunkowo krótko i nie wiąże się z procesem rekonwalescencji. Sama procedura nie wymaga specjalnych przygotowań, warto jednak zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu, co podniesie efektywność działania lasera.

Przed przystąpieniem do zabiegu, skóra jest dokładnie oczyszczana. Laser pozwala odmłodzić twarz, czerwień wargową, szyję dekolt oraz resztę ciała, wymagającą korekty lub redukcji zmian pigmentacyjnych. Specjalny system chłodzenia, zawarty w wyposażeniu lasera sprawia, że zabieg nie wiąże się z dolegliwościami bólowymi.

Podczas zabiegu laser frakcyjny zbliżany do wybranego obszaru skóry wytwarza mikroskopijne wiązki laserowe, które przenikają w głąb skóry. Światła lasera wywołują natychmiastowe uszkodzenia włókien kolagenowych, pobudzając proces neokolagenezy, czyli syntezy kolagenu typu pierwszego.

Dzięki temu, że zabieg nie powoduje uszkodzenia naskórka, nie wymaga także okresu rekonwalescencji. Pacjent może opuścić klinikę od razu. Na zakończenie liftingu na skórę nakładany jest specjalny krem regenerujący i preparat z wysokim filtrem SPF.

Zalecenia pozabiegowe

Aby osiągnąć jak najlepsze efekty zabiegowe, zaleca się wykonanie 4-5 serii laseroterapii, w odstępie 4-6 tygodni. W międzyczasie można skorzystać z innych procedur, jako uzupełnienie działania lasera, np. wypełniaczy lub stymulatorów tkankowych. Bardzo ważne jest także przestrzeganie zaleceń pozabiegowych. Zabrania się stosowania peelingów chemicznych, opalania i korzystania z sauny przez 4 tygodnie po zabiegu.