Usuwanie znamion, brodawek, włókniaków – Laser CO2

Usuwanie znamion Katowice

Zmiany skórne to problem, który może dotyczyć każdego z Pacjentów bez względu na wiek oraz płeć. Występują na różnych partiach ciała oraz twarzy i mogą być klasyfikowane, jako takie zmiany, jak: naczyniaki, pieprzyki, brodawki, kłykciny czy inne znamiona. Bardzo często są źródłem problemów estetycznych, a ulokowane w niektórych miejscach na ciele takich, jak twarz dodatkowo sprawiają dyskomfort oraz ból. Na szczęście z pomocą nowoczesnych zabiegów medycyny estetycznej, możliwe jest skuteczne wyleczenie zmian skórnych.

Nowoczesna medycyna estetyczna sprawia, że usunięcie przebarwień i zmian skórnych nie jest już tak inwazyjną techniką, jak kiedyś. Usunięcie zmian daje więc ogromne możliwości, zarówno pod względem poprawy wyglądu, jak i redukcji kosztów.

Choć terapia i jej cena uzależniona jest od rodzaju techniki oraz miejsca zabiegowego, to Pacjenci mogą skorzystać z wielu atrakcyjnych ofert, jakie proponuje usunięcie problemów skórnych. Katowice są miejscowością, która proponuje chirurgiczne usunięcie, jak i małoinwazyjne techniki laserowe. Bez względu jednak na bezpieczeństwo, zabieg powinien być wykonywany w gabinecie specjalisty.

Usuwanie znamion laserem – na czym polega?

Przy wielu zmianach skórnych można zastosować najczęściej wybieraną laseroterapię laserem frakcyjnym CO2. W trakcie zabiegu wiązka lasera absorbowana jest przez tkankę. Dochodzi w niej do odparowywania wody i zjawiska koagulacji. Dodatkowo nowoczesne lasery nie powodują uszkodzeń termicznych tkanek i mogą pracować w trybie pulsacyjnym. Tego typu terapia jest najczęściej stosowana ze względu na małą inwazyjność. Dużą zaletą jest również fakt, że blizna po leczeniu jest praktycznie niezauważalna.

Laserowe usuwanie znamion – wskazania

Usuwanie zmian skórnych to zabieg, którego wskazania dotyczą przede wszystkim Pacjentów, którzy na co dzień borykają się z takimi problemami, jak:

 • brodawki łojotokowe,
 • włókniaki,
 • pieprzyki (znamiona barwnikowe),
 • kłykciny kończyste,
 • naczyniaki,
 • łagodne zmiany skórne w formie blizn.

Zabiegi medycyny estetycznej z zakresu usuwania zmian skórnych nie są wykonywane, gdy istnieje ryzyko lub podejrzenie zmiany nowotworowej. Wtedy zleca się chirurgiczne usunięcie zmiany skórnej oraz wykonanie badania histopatologicznego. Zmiany na skórze mogą znajdować się na twarzy lub obejmować całe ciało. Przed wykonaniem zabiegu wskazana jest również konsultacja chirurgiczna, w której trakcie chirurg wraz z Pacjentem wspólnie ustalą metodę leczenia – zależy to od możliwości i potrzeb. W razie wątpliwości lekarz może skierować Pacjenta na wykonanie innych, dodatkowych badań, np. w celu potwierdzenia pochodzenia zmiany.

Laserowe usuwanie znamion – efekty

Usuwanie znamion cieszy się tak dużym zainteresowaniem ze względu na fakt, że powoduje nikłe ryzyko wystąpienia powikłań skórnych. Katowice dają pod względem leczenia ogromne możliwości Pacjentowi. Redukcja zmian pozwala przede wszystkim cieszyć się pięknym wyglądem i często zmienić życie leczonej osoby poprzez poprawę samooceny.

Usuwanie zmian skórnych laserem jest jednym ze skuteczniejszych.

Laserowe usuwanie znamion – ważne przed zabiegiem

Przed zabiegiem na około 3 – 4 tygodni należy odstawić maści i kremy z witaminą C, pochodne witaminy A oraz kwasów owocowych. Na tydzień przed nie wykonuje się żadnych peelingów, depilacji woskiem oraz kremem, ponieważ mogłoby to wywołać reakcję alergiczną. Należy też zakończyć kurację retinoidami na pół roku przed planowanym leczeniem i zrezygnować z opalania.

Usuwanie zmian skórnych poprzedzony jest konsultacją chirurgiczną, która pozwala ewentualne przeciwwskazania do podjęcia terapii. Lekarz wykonuje dokładny wywiad medyczny i zbiera niezbędne informacje o stanie zdrowia Pacjenta. Konsultacja chirurgiczna pozwala także zapoznać się specjaliście z możliwymi do uzyskania efektami terapii, które omówi wspólnie z Pacjentem. Medycyna estetyczna oferuje wiele metod usunięcia znamion skórnych. Dzięki możliwości skorzystania z konsultacji lekarskiej znacznie maleje ryzyko powikłań po zabiegu. W efekcie zabiegi można wykonywać w każdym wieku – zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Indywidualne podejście lekarza i wyniki badań pozwalają postawić trafną diagnozę i wyleczyć nieestetyczne, uporczywe znamię na twarzy oraz całym ciele..

Laserowe usuwanie znamion – jak to działa?

Usuwanie znamion wykonuje lekarz za pomocą specjalnego urządzenia – lasera działającego w trzech trybach. Medycyna estetyczna daje możliwość całkowitej redukcji pieprzyków i innych zmian z wykorzystaniem wyjątkowych, innowacyjnych technik. Urządzenia do zabiegu mogą pracować w trybie nieablacyjnym, subablacyjnym oraz ablacyjnym. Efektem takich działań jest szerokie spektrum zastosowania laseru, bezpieczeństwo zabiegów, skuteczność i minimalny zakres rekonwalescencji. To więc doskonała alternatywa dla dość inwazyjnego działania, jakim jest chirurgiczne usunięcie zmiany skórnej.

zabiegu jest delikatnie zaczerwieniona i może być opuchnięta. Jednak i to uczucie mija po ok. 3 dniach od operacji laserowej. Specjaliści podkreślają, że po zabiegu przebarwienie zazwyczaj ciemnieje, a po 14 dniach blednie i zanika. Pełen efekt w formie redukcji zmian takich, jak włókniaki, brodawki czy leczenie zmarszczek widoczny jest po 2 – 3 miesiącach od zakończonej serii redukcji zmiany skórnej.

Laserowe usuwanie znamion – zalecenia po zabiegu

Chociaż celem zabiegu, jest przywrócenie pięknego wyglądu skóry w całości, to od razu po zakończonej terapii usunięcia zmiany skórnej, obszar skóry może być przez pewien czas delikatnie zaczerwieniony oraz obrzęknięty. Nie jest to jednak powód do zmartwień, ponieważ dolegliwości te i ewentualny dyskomfort ustępują samoczynnie. Jeśli podczas usunięcia znamion skórnych zastosowano rozpuszczalne szwy, niezbędne będzie umówienie się na wizytę w celu ich usunięcia. Rana może być bolesna, ale zwykle Pacjent otrzymuje leki przeciwbólowe, które złagodzą ból.

Warto pamiętać, aby przez dobę od zabiegu usuwania zmian skórnych, nie moczyć miejsca poddanego leczeniu. Lekarz po zakończonym leczeniu zaleci również delikatne przemywanie rany, które znacznie przyspieszy proces gojenia się znamiona. Pacjent może spodziewać się zniknięcia blizn po terapii po około 3 miesiącach.

Laserowe usuwanie znamion – przeciwwskazania

Chociaż laserowe usuwanie znamion jest jednym z najmniej inwazyjnych zabiegów, to wyróżnia się pewne przeciwwskazania, które uniemożliwiają wykonanie go u Pacjenta. Każdy lekarz zalicza do nich m.in.:

 • ciążę i karmienie piersią,
 • choroby skórne,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • nowotwory,
 • rozrusznik serca,
 • implanty ulokowane w miejscach zabiegowych.

Niektóre z przeciwwskazań mają charakter czasowy, m.in. opalenizna.

Laserowe usuwanie znamion – cena

Cena uzależniona jest od rodzaju zabiegu, rozległości oraz rodzaju znamion. Koszty zaczynają się od 200 zł w górę. Warto jednak decydować się na wybór sprawdzonych placówek medycznych, które oferują możliwość konsultacji ze sprawdzonym lekarzem chirurgiem.

Katowice oferują wiele sprawdzonych specjalistów, którzy posiadają niezbędną wiedzę i zaplecze medyczne.. Dlatego też zmiany skórne nie stanowią już żadnego problemu! Już dziś zapisz się na zabiegi usuwania zmian skórnych i sprawdź efekty w Katowicach!

Jak wygląda proces gojenia po usuwaniu zmian skórnych?

W miejscu poddanym zabiegowi może występować niewielki strup, które samoczynnie goi się do miesiąca. Większe rany po zakończonej terapii wymagają aplikacji specjalnego opatrunki przepuszczającego powietrze.

Szybkość gojenia się ran zależy przede wszystkim od codziennej pielęgnacji. Dbałość o higienę jest w tym przypadku szczególnie ważna.. Po wygojeniu rany należy również unikać ekspozycji na działanie promieniowania słonecznego, ponieważ mogą pojawić się liczne przebarwienia. Chirurdzy zalecają także przez kilka tygodni po zakończonej terapii, aby unikać nadmiernego wysiłku fizycznego. Pozwala to uniknąć ewentualnych powikłać po usunięciu zmiany skórnej.

Czy usuwanie znamion boli?

Usuwanie zmian skórnych przez doświadczonego lekarza jest bardzo bezpiecznym zabiegiem, który nie powoduje dolegliwości bólowych. Zabieg wymaga podania Pacjentowi znieczulenie, które skutecznie redukuje nieprzyjemne dolegliwości. Dzięki temu znacznie poprawia się estetyka skóry i wygląd Pacjenta. Specjalista wykonuje usługi przy użyciu nowoczesnych metod, które pozwalają uzyskać możliwie jak najlepsze rezultaty. Śląskie Dermatologii i Medycyny Estetycznej CMED oferuje profesjonalny zabieg na twarz oraz całe ciało. Nowoczesne techniki i doświadczenie lekarza pozwala na szybkie rezultaty leczenia. Efekty terapii w postaci usuniętego znamiona na twarzy oraz ciele są natomiast trwałe.

Najczęstsze pytania:

1. Ile płaci się za usunięcie pieprzyka?

Ostateczne koszt zabiegu redukcji pieprzyka zależy od indywidualnych cech zmiany. Lekarz zwraca uwagę na jej wielkość, umiejscowienie i głębokość. Finalny koszt przedstawiany jest w trakcie wizyty kwalifikacyjnej. Trzeba być przygotowanym, że minimalnie zapłaci się 150 zł – 500 zł.

2. Gdzie usunąć pieprzyk w Katowicach?

W przypadku redukcji pieprzyka, należy zgłosić się do renomowanej kliniki medycyny estetycznej. Miejsca te oferują kompleksową pomoc specjalistów z zakresu dermatologii oraz chirurgii. Dzięki temu leczenie przebiega szybko i bezpiecznie.

3. Czy można usuwać znamiona z twarzy?

Redukcja zmian z twarzy jest tak samo bezpieczne, jak w przypadku innych miejsc na ciele. Duże znaczenie ma jednak wybór odpowiedniej kliniki i lekarza, który wykona zabieg. Właśnie dlatego należy decydować się tylko na sprawdzone placówki.

4. Czy laserowe usuwanie znamion jest bezpieczne?

Zabieg laserowej redukcji przebarwień to najskuteczniejsza, najbezpieczniejsza i najmniej inwazyjna technika zabiegowa. Profesjonaliści zawsze najpierw oceniają zmiany, z którymi Pacjent zgłasza się do usunięcia. W tym celu zalecane jest badanie dermatoskopowe. Specjalista może na jego podstawie ocenić, czy jest to zmiana łagodna, którą można łatwo usunąć za pomocą chirurgii, elektrokoagulacji czy laserowego usuwania. W razie jakichkolwiek wątpliwości, czy usunięcie będzie bezpieczne, pobiera się wycinek skóry, aby wykonać później badanie histopatologiczne. Bezpieczeństwo laserowego usuwania znamion skórnych jest więc bardzo wysokie i nie ma najmniejszych powodów, aby się o to obawiać.

Znamię barwnikowe, brodawki, odciski200-300 zł