Jak pielęgnować twarz jesienią?

Opublikowany
Jak pielęgnować twarz jesienią

Jesień to czas, kiedy przypominamy sobie o tym, jak ważna jest pielęgnacja skóry. Lato zdecydowanie nie jest sprzymierzeńcem dbania o twarz. Urlopy, wyjazdy, słońce i woda z całą pewnością nie należą do korzystnych czynników wpływających na stan cery, a część zabiegów pielęgnacyjnych jest sezonowa i zakazana latem. Dlatego też jesienią budzimy się z wakacyjnego amoku i nagle orientujemy się, że nasza skóra potrzebuje porządnego kopa po urlopowych wojażach.

O czym warto pamiętać podczas pielęgnacji w domu?

Już we wrześniu odczuwamy skutki lata na twarzy i chętniej korzystamy z oferty salonów kosmetycznych czy gabinetów kosmetologicznych. Bardzo często skóra po lecie jest przesuszona, odwodniona oraz z nowymi, niechcianymi lokatorami w postaci przebarwień posłonecznych. Dlatego też w okresie jesiennym niezwykle ważna jest świadoma pielęgnacja, zarówno domowa, jak i gabinetowa. 

Koniecznym i wciąż nieodłącznym elementem naszej kosmetyczki powinien być w dalszym ciągu krem z filtrem SPF. Należy pamiętać, że słońce wbrew pozorom wciąż jest dość mocne, a jego promieniowanie dociera do nas nawet zza chmur, kiedy wydaje nam się zimno i ponuro. Dodatkowo jesienią ogromną popularnością cieszy się stosowanie peelingów chemicznych, co jest kolejnym powodem do stosowania preparatów z SPF30.

Podczas pielęgnacji domowej warto pamiętać o regularnym wykonywaniu peelingów. Czynność tą najlepiej wykonywać 2 razy w tygodniu i nie częściej (więcej wcale nie zawsze oznacza lepiej). Systematyczne złuszczanie warstwy rogowej naskórka pozwoli na lepsze przenikanie składników aktywnych ze stosowanych preparatów i ułatwi nawilżanie skóry. Przygotuje również twarz do zabiegów wykonywanych w salonach kosmetycznych.

Jakie zabiegi warto wykonać u profesjonalisty?

Jeśli chodzi o wspomnianą pielęgnację gabinetową, to jesień jest idealnym okresem na wymienione już peelingi chemiczne, czyli tzw. kwasy. Słoneczko coraz delikatniejsze, zmiany temperatur jeszcze nie są aż tak duże, jak zimą (mrozy sprzyjają powstawaniu podrażnień po zabiegach kwasowych), a zmiany barwnikowe aż się proszą o usunięcie. 

Oferta firm kosmetycznych jest bardzo bogata, ale doświadczona osoba świetnie poradzi sobie z doborem kwasu, bądź ich mieszanek oraz mocą zastosowanego preparatu. Bez wątpienia peelingi chemiczne będą świetnym wyborem, jeśli chodzi o usuwanie znamion barwnikowych, bardzo często powstających po nadmiernej ekspozycji na promieniowanie słoneczne. Plamy posłoneczne to zmora wielu osób, dlatego też na rynku pojawia się coraz więcej zabiegów, które wspomagają bądź całkowicie usuwają znamiona barwnikowe i tym podobne zmiany. Innym skutecznym w walce z problemem będzie zabieg fotoodmładzania, który usuwa znamiona barwnikowe za pomocą światła lasera. Fotoodmładzanie, podobnie, jak zabieg z użyciem peelingów chemicznych oraz wiele innych zabiegów, wykonasz w naszej klinice Cmed. Zapraszamy do skorzystania z oferty Śląskiego Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej.

Podobne artykuły

zanokcica

Zanokcica – objawy, leczenie i profilaktyka

Opublikowany

Zanokcica to stan zapalny wału paznokciowego, któremu towarzyszy zaczerwienienie skóry wokół paznokcia. Jest spowodowana przez urazy naskórka i powiązane z nim zakażenie bakteryjne wywołane głównie przez gronkowiec złocisty, paciorkowce lub bakterie Gram-ujemne. Jak wyglądają objawy i leczenie zanokcicy? Przyjrzyjmy się…

brodawka łojotokowa

Czym jest brodawka łojotokowa? Poznaj jej przyczyny

Opublikowany

Brodawka łojotokowa to łagodna zmiana skórna, która ma podłoże nowotworowe. Może pojawiać się na całym ciele, jednak najczęściej obserwuje się brodawki łojotokowe zlokalizowane w obrębie tułowia. Czym jest ta zmiana i czy można ją leczyć? Przyjrzyjmy się bliżej zagadnieniu. Czym…